BBLC39/42-36W Xterra Blue Shaker Base Blind Corner Cabinet
BBLC39/42-36W-XBS
1/1
BBLC39/42-36W-XBS
Buy now, pay later with
Product Details
  • The cabinet's actual width is 36", however, for proper installation the cabinet will take up a minimum of 39" of wall space, and may be pulled off the wall to take up a maximum of 42" of wall space. When ordering this cabinet RTA, the door/drawer are reversible and can be assembled as desired. The door and drawer width of this cabinet is 11 9/16".
  • Width: 36" | Height: 34 1/2" | Depth: 24"
Free Kitchen Design Service
Contact Us
Specifications
Cabinet Width 36"
Cabinet Height 34 1/2"
Cabinet Depth 24"